آخرین آموزش‌ها
تابلو روان LED چیست؟

تابلو روان LED چیست؟

تابلو روان LED یک نمایشگر دیجیتال است که المان های آن لامپ های LED هستند. تابلوهای روان یکی از مفیدترین ابزارهای تبلیغاتی هستند که بوسیله آنها می توان محصولات و خدمات خود را در قالب متن، عکس و انیمیشن به دیگران معرفی کرد. مزیت مهم تابلو روان های امروزی برای تولید کنندگانشان اینست که تمامی قطعات (حتی قاب) به صورت آماده در بازار عرضه می شوند و دیگر مثل گذشته نیازی به برنامه نویسی، طراحی مدار، لحیم کاری و… نمی باشد.

انواع تابلو روان

تابلو های روان یا تابلو روان ال ای دی به چهار خانواده عمده زیر طبقه بندی میشوند:

۱٫تابلو روان تک رنگ یا سینگل کالر (Single-color)…این دسته از تابلوهای روان توانایی نمایش تنها یک رنگ را دارند.

۲٫تابلو روان ۳ رنگ یا در حالت کلی تابلو LED یا تابلو روان چند رنگ(Multi-color)… این دسته از تابلوهای روان توانایی نمایش چند رنگ را دارند.مثلا تابلو روان ۸ رنگ توانایی نمایش ۸ رنگ رادارد.

۳٫تابلو روان رنگی(Full-color)…کاملترین وجدیدترین تکنولوژی تابلوهای روان!!!توانایی نمایش فیلم و عکس(وحتی صدا)

در مقالات تابلو ال ای دی در مورد زاویه دید ال ای دی صحبت کرده ایم که پارامترمهم و تاثیرگذاری بر دیده شدن تابلو LED از کناردارد.معمولا زاویه دید حدود ۱۲۰ درجه قابل قبول است.

 دات پیچ : به کوچکترین جزء تشکیل دهنده تصویر(تصاویر دیجیتال)پیکسل گویند.پیکسل ها در تابلو روان همان LED ها هستند.

 فاصله بین پیکسل ها در تابلو روان LED پارامتری است که به میلی متر بیان می شود و دات پیچ نام دارد.معمولا دات پیتچ را باحرف اختصاری انگلیسی P و یک عدد پس از آن (برحسب میلی متر)بیان میکنند.مثلا دات پیچ ۱۰ یعنی تابلو روانی که فاصله بین LED هایش ۱۰ میلی متر است.

 دات پیچ پایین تر به معنی تراکم بالاتر و کیفیت تصویر بهتر می باشد.البته این نکته راهنگام خرید لحاظ کنید که هرچه تراکم بیشتر شود(یعنی دات پیتچ کمتر شود) قیمت بیشتر می شود.پس دات پیچ و وضوح تصویر مناسب خود را انتخاب کنید تا پول خود را هدر ندهید.معمولا دات پیچ مناسب باخطای قابل قبولی اینگونه محاسبه میشود:

 میانگین فاصله نزدیکترین بیننده و دورترین بیننده از تابلو برحسب متربرابراست با با دات پیچ برجسب میلی متر.مثلا اگر فاصله نزدیکترین بیننده از تابلو حدود ۵ متر و دورترین بیننده حدود ۱۵ متر باشد(میانگین فاصله دید برابر است با ۱۵+۵تقسیم بر ۲ که برابر ۱۰ متر)دات پیچ مناسب P10 میباشد.

 معمولا تابلو روان های فضای باز ضد ضربه و ضد آب هستند و شدت نور بیشتری هم نسبت به تابلو های فضای بسته دارند.تابلو روان LED های فضای بسته معمولا ضد آب و ضد ضربه نیستند و شدت نور آنها هم در مقایسه با تابلو روان های فضای باز کمتر است.

تابلو روان LED یک نمایشگر دیجیتال است که المان های آن لامپ های LED هستند. تابلوهای روان یکی از مفیدترین ابزارهای تبلیغاتی هستند که بوسیله آنها می توان محصولات و خدمات خود را در قالب متن، عکس و انیمیشن به دیگران معرفی کرد. مزیت مهم تابلو روان های امروزی برای تولید کنندگانشان اینست که تمامی قطعات (حتی قاب) به صورت آماده در بازار عرضه می شوند و دیگر مثل گذشته نیازی به برنامه نویسی، طراحی مدار، لحیم کاری و… نمی باشد. انواع تابلو روان تابلو های روان یا تابلو روان ال ای دی به چهار خانواده عمده زیر طبقه بندی میشوند: ۱٫تابلو روان…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.55 ( 1 امتیازات)
0

درباره‌ محمدرضا محمد حکم آبادی

لیسانس زبان انگلیسی - مجرد - عاشق رونامه نگاری و شاغل در کار چاپ

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*